сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Козле, Трнодол, Жданец и Нерези со намален притисок или без вода

vodovod-i-kanalizacija-486x272(1) (1)

Последни вести

За викендот поради планирана реконструкција на водоводна цевка на ул. Митрополит Теодосиј Гологанов, ќе има прекин на водоснабдувањето во деновите 27 и 28 Септември и тоа: во сабота од 12:00 до 19:00 часот и недела од 09:00 до 19:00 часот.

Во овој период со намален притисок, или без вода, ќе останат следните населби во Општина Карпош: Козле, Трнодол, Жданец и Нерези.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести