четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 57

Кожув декласиран на гостувањето кај Сигал Приштина

Македонскиот преставник во БИБЛ-лигата, Кожув претрпе нов висок пораз, овојпат од актуелниот шампион во ова натпреварување, Сигал Приштина.

Кожув декласиран на гостување во Приштина кај Сигал

Кожув декласиран на гостување во Приштина кај Сигал

Поврзани вести

Сигал буквално го декласираше Кожув со убедливи 88:60, иако нашиот преставник на полувреме водеше со 34:39.

Сепак во вториот дел домашните се разиграа и комплетно ја разбија играта на Кожув, на крајот славејќи убедлива победа од 28 разлика.

Американецот Пен постигна 25 поени, но имаше и слаб шут од поле (9/25), а Кожув повторно имаше проблем со реализацијата на шутевите од далечина (3/19).

Во таборот на Сигал добра игра прикажа Ѓорѓи Чековски, кој оствари дабл-дабл од 11 поени и 10 скокови, надополнети со четири асистенции.

Најчитани вести