понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Крадци ја киднапирале Меделин?

Три дена претходно тие провалиле во еден од апартманите во одморалиштето, но киднапирање и кражба на почетокот на истрагата биле неповрзани.

medelinm

Поврзани вести

Тројца крадци се новите осомничени за киднапирањето на Медлин Мекејн,  јавува Дејли Меил.

Британската полиција ги идентификуваше тројцата арамии  откако ги анализирале податоците од мобилни телефони, кои сугерираат дека тие краделе во близина на одморалиштето во Португалија, каде што Меделин исчезна во мај 2007 година.

Три дена претходно тие  провалиле  во еден од апартманите во одморалиштето, но киднапирање и кражба на почетокот на истрагата биле  неповрзани.

ВБританските детективи веруваат дека крадиците  сакале да го ограбат апартманот на семејството Мекејн, но дека во моментот на кражбата Меделин се разбудила, па тие во паника ја земале со себе.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести