петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 55

Крадци ја обиле книжарницата „Матица“

Во текот на изминатата ноќ крадци ја обиле книжарницата на издавачката куќа „Матица“ во Скопје.

kradec11

Поврзани вести

Во текот на изминатата ноќ крадци ја обиле книжарницата на издавачката куќа „Матица“ во Скопје.

Настанот во полициската станица Центар утрово околу 8 часот го пријавил Р.Б., а се претпоставува дека во објектот било провалено во периодот од 21 часот минатата ноќ до 7.30 часот утрово.

Од МВР за Нетпрес велат дека е пријавена тешка кражба, но засега нема информации што точно е украдено. Оттаму велат дека увидот сеуште е во тек.

Најчитани вести