петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Крадци во Црна Гора украле 111 сообраќајни знаци на една ноќ

znak-stop500

Последни вести

Крадци за една ноќ успеале да украдат над 100 сообраќајно знаци и табли од црногорските магистрали.

Кражбата се случила ноќта помеѓу недела и понеделник, но полицијата се уште не ги открила крадците.

Украдени се вкупно 111 знаци а најголем дел од нив изчезнале на патниот правец од Подгорица до Морача, од каде крадците украле и искршиле дури 48 знаци.

Од црногорската полиција изјавиле дека освен што е причинета материјална штета е загрозена и безбедноста на патиштата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести