недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Крадец одзел 10.900 денари и 31 пирошка во Скопје

slikacr (1)

Поврзани вести

Во текот на вчерашниот ден, околу 15 часот, 43 годишниот С.В. ограбил неколку продавници во скопската општина Карпош.

Имено, С.В. најпрво од колонијал на улицата Миле Поп Јорданов одземал 4.100 денари, а потоа друг колонијал на улицата Козле го оштетил за 6.800 денари.

По ограбувањето на двата колонијали, С.В. се упатил кон продавница за бели пецива, сместена исто така, на улицата Козле, каде нарачал, 31 пирошка, пита бурек и пет штрудли, по што и се заканил на продавачката и си заминал.

По преземените мерки на Министерството за внатрешни работи, уапсено е лицето С.В. (43)

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести