вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Крадец побегна со плен вреден 5.000 евра од стан во Скопје

g_kradec

Поврзани вести

Со плен вреден 5.000 евра побегнал крадец, чиј идентитет засега е непознат, откако ограбил стан во Скопје, информира денеска скопската полиција.

Кражбата се случил вчера кога арамијата провалил во домот на С.В. (43) на улицата Никола Грчето. Од станот се украдени 1.500 долари, златен и друг накит, мобилен телефон и два компјутери.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести