петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Крадец сфатил дека ограбил педофил, па го пријавил во полиција

На педофилот му биле украдени видео камерата и снимките од неговите жртви

lisici-na-race

Поврзани вести

Непознат крадец од шпанскиот град Јеан, кој на својата последна жртва и украл видео камера и снимки, на полицијата и’ дојавил дека разоткрил педофил откако ги прегледал украдените видео материјали.

Полицијата крато потоа го уапсила осомничениот шеесет и четиригодишен маж и соопштила дека станува збор за фудбалски терен во младински клуб, кој децата ги мамел во неговата куќа ги принудувал да гледаат порнографија и потоа ги злоупотребувал.

Досега се идентификувани четири деца кои биле негови жртви. Едно од децата ее на возраст од 16 години и се претпоставува дека злоупотребата почнала уште на 10 години.

Инаку, крадецот се јавил во полиција од јавна говорница и кажал каде ќе ги остави снимките за полицијата да ги прегледа и да уапси педофилот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести