сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Крадец си ги загуби парите

kradec

Поврзани вести

Несмасен крадец имал неуспешен обид за грабеж на банка, доларите му се разлетаа на сите страни.

Надзорната камера го снимила 42-годишниот Роберт Вилијамс како се обидува да собере 20.650 долари кои ги украл од банка во американската држава Мериленд.

Несреќниот крадец ги испуштил парите, а потоа очајно се обидувал да ги собере во чадор кој го нашол крај вратата.

Додека панично си го собирал украдениот плен, полицијата го привела.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести