недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

Крај на една ера: Викторија секси и во комбинации со рамни обувки!

bekam-cizmi-1

Последни вести

Изгледа дека чуда сепак се случуваат – Викторија Бекам нема намера, барем наскоро да им се „врати“ на високите потпетици.

Можеби сте заборавиле, но своевремено нашата драга Вик го изјави следното:

-Не можам да се сконцентрирам на рамни обувки!

Можеме на прсти да изброиме колку пати досега сме ја виделе Викторија на рамни обувки.

Меѓутоа, времињата се менуваат, па и мислењето.

За ова сведочат последните комбинации на британската креаторка која новиот стил го најави на њујоршката ревија кога пред публиката се поклони во бели патики.

Од тогаш Викторија се почесто ја гледаме во рамни обувки отколку на потпетици, кои секогаш беа нејзин заштитен знак.

Дали ова е конечно „збогум“ за потпетиците на Вик?

Во неодамнешно интервју таа открива дека не може повеќе постојано да носи високи потпетици.

-Не можам постојано да носам високи потпетици. Барем не додека работам. Постојано сум во движење и често патувам, па се понапорно ми е да одам на високи потпетици, рече Вик.

Морме да признаеме дека со оваа изјава Викторија откри колку се променила. Зборуваме за жената која редовно патуваше и држеше предавања во вртоглаво високи потпетици.

Picture Shows: Victoria Beckham February 23, 2016 Victoria Beckham looks chic in navy blue while leaving her shop in London, England, UK.  WORLDWIDE RIGHTS, Image: 275155389, License: Rights-managed, Restrictions: Non Exclusive No Digital Rights Without Permission Please Credit All Uses, Model Release: no, Credit line: Profimedia, FameFlynet UK

148037, Victoria Beckham dressed up for spring, wearing sneakers and light sweater as she exits her hotel to prepare for her Fashion show in New York City. New York, New York - Saturday February 13, 2016., Image: 273940856, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, Pacific coast news

Најчитани вести