петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Крај на серијата од 20 победи – “црвено-белите” од Белград се поразени во Ново Место

krka

Поврзани вести

Македонскиот селектор Александар Џикиќ и неговиот тим Крка се првите кои успеаа да слават против белградска Црвена Звезда, со што ја прекинаа нивната рекордна серија од 20 победи едноподруго.

Крка триумфираше со 77:67, а најзаслужни за тоа беа Хукиќ со 20, односно Армстед и Букер со по 18 поени.

Најчитани вести