понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Крај на врската меѓу Франсоа Оланд и Валери Триервеилер

Триервеилер ќе треба да ја напушти резиденцијата на претседателот на француската република Лантерн, во Версај и да се пресели во станот на улицата Коши во 15-от париски аронсисман.

oland-valery500

Поврзани вести

Претседателот на Франција, Франсоа Оланд во текот на денов треба официјално да му стави крај на врската со Валери Триервеилер, пишува интернет изданието на весникот „Паризиен“, јави дописникот на МИА од Париз.

Според весникот, Елисејската палата во текот на наредните часови треба да објави официјално соопштение во кое ќе биде официјализиран крајот на врската со новинарката на „Пари мач“

„Тој се консултира со неа, ја запозна со ситуацијата, таа ги прифати нештата,“ изјавија блиски соработници на францускиот претседател.

Триервеилер ќе треба да ја напушти резиденцијата на претседателот на француската република Лантерн, во Версај и да се пресели во станот на улицата Коши во 15-от париски аронсисман.

Нејзиното патување во Индија нема да биде откажано, таа ќе го посети Бомбај во име на асоцијацијата „Акција против гладот“.

Франсоа Оланд од своја страна на 11 февруари, самиот ќе го посети семејството Обама во САД.

Приватниот живот на францускиот претседател се најде на првите страници на францускиот и светскиот печат, откако магазионот „Клозер“ објави дека тој има врска со актерката Жули Гаје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести