понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кралевите само малку се испотија

Тимот на Реал оствари рутинска победа над Осасуна.

kralevite malku se ispotija

Поврзани вести

Рутинска победа од 2:0 над екипата на Осасуна, во првиот 1/8 финален натпревар од Купот на Шпанија, забележа големиот фаворит за победничкиот пехар, тимот на Реал (М).

Домаќинот дојде во водство со погодокот на францускиот интернационалец, Карим Бензема, а во второто полувреме, во листата на стрелци се запиша и резервниот напаѓач на „кралскиот клуб”, Хесе.

„Хесе имаше одличен натпревар, се бореше за секоја топка. Во овој момент, Хесе е многу важен фудбалер за Реал (М). Одигравме еден дефазнивен натпревар, но не направивме премногу прекршоци. Нашата дефанзивна линија функционираше како една целина. Многу сме блиску до пласманот во следната рунда, но нема да ни биде лесно во Памплона”, изјави по натпреварот тренерот на Реал (М), Карло Анчелоти.

Без погодоци заврши пресметката помеѓу екипите на Реал Сосиедад и Вилјареал, а ниту еден погодок не видоа фановите кои решија во живо да го следат дуелот помеѓу екипите на Рајо Валјекано и Леванте.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести