четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 28

Кралица Елизабета го чека шестото правнуче

Внуката на британската кралица Елизабета Втора, Зара Тиндал ќе роди второ дете, соопштија официјални лица од Кралксата палата во Лондон.

елизабета

Поврзани вести

Кралицата Елизабета Втора (90) и нејзиниот сопруг, принцот Филип (95) веќе имаат пет правнуци, а новиот член на кралското семејство го очекуваат на пролет.

Зара и нејзиниот сопруг, рагбистот Мајк Тиндал, пред две години ја добија ќерката Мија.

Зара Тиндал, која е шампионка во коњичкиот спорт, додека се натпреваруваше го користеше моминското презиме Филипс, додека од минатата година го зеде презимето на сопругот.

Најчитани вести