Магазин

Кралицата Елизабета доби правнука

Кралицата Елизабета доби правнука

Зара Тиндал, внука на британската крализата Елизабета Втора, роди девојче тешко 3,5 килограми, соопшти денеска Кенсингтонската палата.

Сопругот на Зарин, рагбистот Мајк Тиндак, присуствуваше на раѓањето на нивното прво дете.

Кралицата е информирана за раѓање на девојчето и изјави дека е пресреќна поради вестите,пренесува Би-Би-Си.