среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Кралицата Елизабета доби правнука

Кралицата е информирана за раѓање на девојчето и изјави дека е пресреќна поради вестите,пренесува Би-Би-Си.

hitportal-Elizabeth-II

Последни вести

Зара Тиндал, внука на британската крализата Елизабета Втора, роди девојче тешко 3,5 килограми, соопшти денеска Кенсингтонската палата.

Сопругот на Зарин, рагбистот Мајк Тиндак, присуствуваше на раѓањето на нивното прво дете.

Кралицата е информирана за раѓање на девојчето и изјави дека е пресреќна поради вестите,пренесува Би-Би-Си.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести