понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кралот Џејмс се врати дома – со осум загубени топки и пораз

james

Поврзани вести

Долго очекуваниот кам бек на “кралот” Леброн Џејмс во тимот на Кливленд, не помина како што многумина очекуваа.

Кливленд загуби на домашен терен од Њујорк Никс со 90:95, а главен виновник за тоа е кој друг ако не Кармело Ентони.

Крилото на “никси” постигна 25 поени и го расипа дебито на дрим-тимот на Кливленд, каде најпрецизен беше Кајри Ирвинг со 22 поени. Добра партија кај “кавалирс” пружи и Кевин Лав со 19 поени, додека Џејмс постигна 17 поени, притоа губејќи дури 8 топки.

Следниот натпревар Кливленд ќе го игра вечерва на теренот на Чикаго, а натпреварот започнува во 01:00 по полноќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести