четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Крамер не се сеќава дека играл во финалето

ttt

Последни вести

Германскиот фудбалски репрезентативец Кристофер Крамер не се сеќава дека играл во првото полувреме во финалето на Светското првенство во Бразил. Играчот за врска доби шАнса да заигра во стартниот состав зартади повредата на Сами ќедира на загревањето, но во 32 . минута мораше да излезе откао се судри со аргентинскиот репрезентативец Езекел Гараи

“Не се сеќавам многу на натпреварот . Воопшто не знам ништо за првото полувреме. Подоцна мислев дека излегов од игра веднаш по ударот : , изјави Крамер

Крамер (23) се обиде да го продолжи натпреварот , но селекторот Јоаким Лев го повлече од игра.
“Немам појма како завршив во соблекувалната . Во мојата глава натпреварот почна во второто полувреме” додаде Крамер
Германија го доби финалниот меч , откало Марио Геце погоди во 113 минута.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести