среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Красиќ го засили Работнички

barisa_krasic_1349453197

Поврзани вести

Најтрофејниот македонски кошаркарски клуб Работнички се засили со босанскиот ветеран Бариша Красиќ.

Триесет и шестгодишниот Красиќ игра на центарската позиција, а во редовите на тимот од Градски Парк доаѓа од кипарскиот тим Ета, каде настапуваше како позајмен играч. Лани тој настапуваше за Задар, а во својата богата кариера ги бранеше боите на Цедевита, Цибона, германскиот Артланддрагонс и грчките тимови Икарос и Панатенаикос.

„Се договоривме со Красиќи тој ќе треба да ни помогне во предизвците што ќе следат во преостантиот дел од сезоната Со буџетот што го имавме купивме квалитетен играчкој може да се вклопи во колективот и би требало да добиеме на квалитет”, изјави тренерот Емил Рајковиќ.

Работнички минатата недела потпиеша договор и со Раде Џамбиќ, којќе биде нов плејмејкер во екипата по заминувае на Мбемба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести