четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кралското семејство пред банкрот: Камила се заканува со развод

Камила сака да се разведе од Чарлс, но кралицата и објаснила дека тоа не е возможно, бидејќи нема да можат да и исплатат 350 милиони, колку што и се ветени со предбрачниот договор.

kralica

Поврзани вести

Иако навидум се’ изгледа  совршено во Бакингемската палата, кралицата се подготвува да штеди, бидејќи имаат само уште милион фунти на сметка.

Камила сака да се разведе од Чарлс, но кралицата и објаснила дека тоа не е возможно, бидејќи нема да можат да и исплатат 350 милиони, колку што и се ветени со предбрачниот договор.

Taa е бесна затоа што Чарлс не сака да стане крал, а ако не го превземе кралскиот трон, Камила се заканува со развод и дека ќе ги открие скриените тајни на кралското семејство.

Според извештаите, британските даночни обврзници финансираат 300 згради кои ги користи кралското семејство, а за една година биле исплатени 51 милион долари. Но кралското семејство потрошило 55 милиони, па морале да ги искористат резервните фондови. За да се извлечат од финансиски проблеми, кралицата одлучила да изнајми голем дел од недвижниот имот и да дозволи да се употребуваат за приватни забави.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести