среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кратки застои на патниот правец Македонска Каменица- Делчево

avtopat_1

Поврзани вести

На патниот правец Македонска Каменица – Делчево (А3) на два километри  пред Делчево во период од осум до 17 часот се изведува контролирано растеретување на косините поради што во одредени временски периоди сообраќајот се одвива со кратки застои наизменично по една коловозна лента регулиран со соодветна сообраќајна сигнализација.

Работите на пат се очекува да завршат во текот на следната недела.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести