Македонија,Крими хроника

Кратовчани во шок: Мртов маж пронајден во куќа

Кратовчани во шок: Мртов маж пронајден во куќа

Трагедија ја потресе Македонија. Во 09 часот во Кратово, на улицата „Јосиф Даскалов“ во куќа каде што живеел како потстанар, бил пронајден починат 41-годишниот Ц.Н.

Увид на местото на настанот извршил Јавен Обвинител и екипа од полциијата.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција, која ќе покаже во какви околности настапила смртта.