вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Кратовци на пат кон Скопје – голема поддршка на собирот на ВМРО-ДПМНЕ

kratovo2

Последни вести

Граѓаните од цела Македонија доаѓаат во Скопје за масовниот народен собир организиран од ВМРО-ДПМНЕ.

Голема поддршка за собирот ќе дадат и граѓаните од Кратово кои со автомобили и автобуси веќе тргнаа кон главниот град.

kratovo3

kratovo4

kratovo1

kratovo

Најчитани вести