четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 49

Крава прободе тетовка под стомак, завршила на Ургентен

Krava-640x360

Последни вести

Tетовка вчера била прободена од крава кај ципата каде што во близина се наоѓа артеријата. Веднаш со сопствено возило семејството ја донело во Ургентниот центар.

Како што објави „Здравство 24“, во амбулантата имало крв на сите страни.

Педесетгодишната жена искрвавила и веднаш ја однеле во сала за операции.

Таму три тима од васкуларна, пластична хирургија и хирург од абдоменална успеале да ја санираат повредата и, според информациите од клиниките, пациентката е во добра состојба.

Засега е непознато како дошло до немилиот настан и зошто кравата ја нападнала жената.

Најчитани вести