четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Крадел дрва, па го претепал полицаецот кој го пријавил

ЈП „Македонски шуми“ oбјави повик за набавка на дрва

ЈП „Македонски шуми“ oбјави повик за набавка на дрва

Поврзани вести

Триесет и петгодишниот З.З. од Прилеп доби кривична пријава поради извршено дело „насилство“.

Тој на шести овој месец пред амбулантата во Прилеп нападнал едно лице удирајќи го во пределот на главата и телото и иако оштетениот паднал, напаѓачот продолжил со ударите.

Причина за нападот е тоа што оштетниот во својство на шумски полицаец поднел пријава против З.З. за кражба на дрва.

Најчитани вести