среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

23.500 долари и два лап топи украдени од канцеларија во Скопје

krazba-kancelarija-skopje

Поврзани вести

Тешка кражба се случила вчера во канцелариите на скопска агенција за недвижности.

Од канцелариите биле украдени 23.500 американски долари и два лап-топ компјутери.

Од МВР велат дека преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести