сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 55

Кражба од автомобил на ул. „Филип Втори“

полиција

Поврзани вести

Непознат сторител ноќеска извршил кражба на патничко моторно возило „Рено Клио“ одземајќи пари, обилни телефони, лап топ, документи и стекнувајќи се со противправна имотна корист од околу 120.000 денари.

МВР соопшти дека на 21/22 мај 2016 година на ул.„Филип Втори“ непознат сторител со употреба на погоден предмет го скршил задното десно стакло од патничко моторно возило „Рено Клио“ со српски национални ознаки сопственост на М.Ш.(37) од Р. Србија и одзел 300 евра, 9.000 српски динари, два мобилни телефони, лап топ, документи и друго по што го напуштил местото на настанот.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести