петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 40

Кражба во Петровец: Од викендичка украдена ловечка пушка

puskaa

Поврзани вести

Тешка кражба во викендичка во скопско Петровец.

Како што информира МВР, непознат сторител со употреба на физичка сила извршил тешка кражба во викенд куќа, сопственост на Т.Р. (58) од Скопје, при што одзел ловечка пушка марка калибар 12 мм., четири патрони калибар 12 мм. и 30 куршуми калибар 9 мм.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести