петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Кражба во Прилеп, украдени над 330.000 денари

Пет илјади и петстотини  евра се украдени  вчера од куќа, сопственост на К.С. (39) од Прилеп, информира денеска Министерството за внатрешни работи.

images

Поврзани вести

Според МВР, непознат сторител со употреба на физичка сила влегол преку прозорот од приземјето на куќата и извршил тешка кражба, при што одзел 5.500 евра во разни апоени, стекнувајќи се со противправна имотна корист од 350.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот како и целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести