вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 2

Кражба во слаткарница во Скопје

Слаткарница во Скопје е ограбена синоќа од две непознати лица кои го одзеле дневниот промет.

слаткарница

Поврзани вести

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека кражбата се случила околу 20:30 часот во слаткарница на улицата „Виетнамска“ кога двете лица му се заканиле на вработениот со пиштол.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести