сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кражба во училиштето „Лирија“ во Чаир

krazba-kancelarija-skopje

Поврзани вести

Тешка кражба се случила викендов во основното училиште „Лирија“ на улицата „Цветан Димов“.

Крадецот од кабинетот по историја и биологија одзел 10 куќишта од компјутер марка „Најгер“ и два лап топ компјутери, со што се стекнал со противправна имотна корист од 21.000 денари.

Полицијата трага по сторителот.

Најчитани вести