сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Кражба на дрва во Берово

ogrevni-drva

Последни вести

ПС Берово поднесе кривична пријава против И.Б.(23) од с.Русиново и М.М.(18) од Штип, за сторено кривично дело „кражба“. На 26.08.2014 година, при акциска контрола на м.в. „Робан“ атар на с.Русиново затекнати се пријавените со трактор со приколка во која имало натоварено борови трупци со 3,71 метри кубни, нежигосани без потребна документација.

Од извршениот увид е констатирано дека дрвата потекнуваат од државно земиште, со што ја оштетиле ЈП „Македонски Шуми„ за 14.024 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести