среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 41

Кражба на компјутери во училиште во тетовско

lap-top-kradec-240

Поврзани вести

Во с.Стенче, тетовско, од страна на непознат сторител извршена е тешка кражба во ОУ„Гоце Делчев“, при што одземени се четири компјутери и два монитори.

Имено,  сторителот насилно ја отворил влезната врата од училиштето, по што ги одзеле компјутерите и заминал во непознат правец. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести