четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Кражба на паричник на Кеј

Министерството за внатрешни работи информира дека на 29 мај 2014 година, лицето Ш.У. (26) извршило кражба на улицата Кеј 13-ти Ноември.

hitportal-living-wallet1

Поврзани вести

Министерството за внатрешни работи информира дека на 29 мај 2014 година, лицето Ш.У. (26) извршило кражба на улицата Кеј 13-ти Ноември.

Имено, Ш.У.околу 1 часот му се приближил на оштетениот и му го украл паричникот. Случаен минувач го приметил настанот и го сопрел Ш.У. се додека да не дојде полиција.

Инаку, Ш.У. е регистриран сторител на кривични дела за што му се поднесени 16 кривични пријави и има три затворски казни.

За последното дело одреден му е притвор од 8 дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести