петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Кражба на пиштол и лап топ во Аеродром

kokoshkarski-krajbi

Последни вести

Викендов во Скопје на улицата Владимир Комаров во скопски Аеродром во станот на педесет и три годишниот Б.К. извршена е тешка кражба.

Крадецот со себе однел пиштол „ЧЗ-75Б“ кал. 9 мм и лап топ компјутер, со што се стекнал со противправна имотна корист од 235.000 денари.

Министерството за внатрешни работи презема мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести