сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кражба на Рузвелтова – И украле чанта со 300.000 денари

canta

Последни вести

Две непознати лица, вчера околу 16 часот украле околу 300.000 денари се украдени од  Г.П.(55), пред менувачница на улицата Рузвелтова во Скопје. Тие и ја одзеле чантата на оштетената во која имало денари и девизи.
Полицијата презема мерки за откривање на сторителите.
.

Најчитани вести