четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кражба на железничката станица во Ѓорче Петров

300px-ЖС_Ѓорче_Петров

Поврзани вести

Непознат сторител украл осум квачила за меѓусебно поврзување на вагоните од железничката станица во Ѓорче Петров.

Со кражбата е направена штета во износ од 412.624 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести