понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Кражба тешка 150 илјади денари

krazba2

Поврзани вести

Тешка кражба се случила вчера во куќата на З.А. од селото Делогожда.

Од куќата е одземен мал куфер во кој имало лични документи, документи за идентификација и разновиден златен накит, со што крадецот причинил материјална штета од околу 150.000 денари.

Имено, сторителот со подесен алат ја отворил балконската врата, влегол внатре, се упатил во спалната соба ги одзел наведените работи и го напуштил лице местото.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести