среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кражба во Боговиње, разбојникот побогат за 600 илјади денари

Zlato-575x368

Последни вести

Вчера во периодот од 15 до 22 часот во тетовскот село Боговиње извршена е тешка кражба во куќата на И.З. (44).

Разбојникот го олеснил домот на И.З. за 600 илјади денари во златен накит.

Министерството за внатрешни работи презема мерки за откривање на сторителот.

Најчитани вести