понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кражба во црквата „Св.Атанасие“

krazaba

Последни вести

Непознат сторител извршил тешка кражба во Неготино, во црква „Св.Атанасие“.

При грабежот се одземени околу 50.000 денари.

Имено, сторителот со бормашина делувал на шифрираниот бројчаник на металната каса, ја отворил и ги одзел парите.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести