петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Кражба во демирхисарското село Обедник

Жител на селото Обедник Демирхисарсо вчера во полицијата пријавил дека во текот на претходниот ден непознат стротел влегол во неговата куќа преку незаклучената врата и му украл златен накит и многу пари.

Sell-old-gold-for-cash-money-1-Intro-Lrg

Последни вести

Жител на селото Обедник Демирхисарсо вчера во полицијата пријавил дека во текот на претходниот ден непознат стротел влегол во неговата куќа преку незаклучената врата и му украл златен накит и многу пари.

Според ограбениот крадецот му одземал 22.000 евра, 6000 американски долари, 2000 Швајцарски франци, 1500 австралиски долари и разновиден накит и со тоа му причинил вкупна штета од околу 1.900.000 денари.

Полицијата трага по сторителот.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести