четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кражба во Ѓорче Петров, тешка над половина милион денари

Арамија го испразни домот на скопјанец

kradec

Поврзани вести

Арамија се збогатил откако провалил во домот на скопјанец и украл поголема количина златен накит и пари.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи во саботата се случила тешка кражба во домот на 63-годишниот Ж.С. лоциран на улицата Ибе Паликуќа во скопската општина Ѓорче Петров.

Арамијата насилно влегол во куќа од каде одземал над 200.000 денари во евра и денари и златен накит, правејќи штета од 550.000 денари.

Арамијата со богатиот плен избегал во непознат правец, полицијата работи на негово пронаоѓање.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести