понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Кражба во Гостивар, однесен накит вреден 1,2 милиони денари

u-parizu-ukraden-nakit-vrijedan-milion-eura

Поврзани вести

Накит во вредност од 1,2 милиони денари е украден од куќа на улицата Илинденска во Гостивар, во петокот во периодот од 19:30 до 23:30 часот.

Според информациите на Министерството за внатрешни работи, крадците ја обиле споредната врата на домот на Р.П. (57), а потоа извршиле тешка кражба.

Екипи на Полициската станица Гостивар работат на пронаоѓање на сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести