сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Кражба во извршителска канцеларија во Гостивар

Арамија го искористил викендот и провалил во канцеларија додека извршителот бил дома.

kradec

Поврзани вести

Налепници, печати и документи украл арамија од канцеларија на извршител во Гостивар.

Канцеларијата на  49-годишниот Ч.Л. викендов била мета на арамија, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи. Откако го скршил катанецот од влезната врата, непознатиот сторител влегол внатре и украл два округли печати и 50 мали и 20 големи налепници за потпис и проценка.

Со украдените предмети, вредно 10.000 денари, арамијата избегал во непознат правец.

Полицијата работи на расчистување на кражбата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести