четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Кражба во Куманово, вооружени лица ограбиле продавница

Познат идентитетот на велешанката што се фрли од зграда

Познат идентитетот на велешанката што се фрли од зграда

Последни вести

Во текот на вчерашниот ден во период од 20,50 до 20,55 часот во продавницата “Стена Маг” на улицата ”Октoмвриска Револуција” во Куманово, две маскирани лица од кои едното со вооружено со пиштол, влегле во продавницата и со закана од касата одзеле 21.650 денари како и ваучери од ВИП оператор од кои 15-тина во вредност од 200 денари, а 20-тина во вредност од 100 ден, стекнувајќо се со противправна имотна корист од околу 26.650 денари.

Полицијата работи на случајот.

Најчитани вести