вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Кражба во кумановска златара тешка седум милиони денари

Арамија испразнил златара, заминал со накит вреден седум милиони денари.

zlaten nakit

Поврзани вести

Арамија украл неколку килограми злато од кумановска златара, правејќи штета од седум милиони денари.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, ноќта помеѓу вторникот и средата, арамија провалил во златарата „Бисер“ на улицата „11 Октормври“ во Куманово.

Сторителот прво го скршил катанецот, а потоа и бравата, па влегол во златарскиот дуќан сопстевност на Е.С. од Куманово.

Арамијата успеал да украде метална каса во која имало неколку килограми злато, вредно седум милиони денари.

Со вредниот плен тој избегал во непознат правец, но кумановската полиција работи на негово пронаоѓање.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести