петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кражба во Македонска Каменица

download

Последни вести

Во полициската станица во Македонска Каменица вчера било пријавено дека во станот на С.Ј. на ул.„Рударска“, во временскиот период од 05.12 до 12.12.2014 година од страна на непознат сторител извршил тешка кражба на начин што насилно ја отворил влезната врата,извршил пребарување и одзел 10 000 евра и разновиден златен накит, а потоа го напуштил местото на настанот.Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести