среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 31

Кражба во манастирскиот комплекс „Св.Атанасије“

kokoshkarski-krajbi

Последни вести

Седумство денери се одземени од манастираскиот комплекс „Св.Атанасије“ во Тетово.

Кражбата се случила во текот на вчерашниот ден.

Екипите на Министерствотот за внатрешни работи, преземаат мерки за пронаѓање на сторителот на кражбата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести