сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кражба во Прилеп тешка над 7.000 евра

Арамија го испразнил станот на прилепчанец, му ги зел еврата и накитот.

evra-vo-corap

Поврзани вести

Прилепчанец остана без еврата и накиот, откако арамија му влегол во станот.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, синоќа се случила тешка кражба во Прилеп. Арамија провалил во станот на 28-годишниот А.П. на улицата Самуилова.

Откако насилно ја отворил вратата и ги пребарал собите, арамијата украл 6.000 евра и разновиден златен накит.

Со плен вреден над 7.000 евра, арамијата избегал во непознат правец.

Прилепската полиција работи на расистување на кражбата и пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести