понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кражба во Скопје тешка речиси 7.000 евра

Арамија собрал евра, канадски долари и златен накит од стан во Скопје откако ја скршил бравата на влезната врата.

g_evro

Поврзани вести

Според информациите од Министерството за внатрешни работи вчера бил ограбен станот на 57-годишниот А.Ш. лоциран на улицата Гоце Стојчевски во населбата Скопје-Север.

Арамијата влегол во станот откако со погоден предмет ја скршил бравата од влезната  врата. По пребарувањето на собите тој украл по 500 евра и канадски долари и разновиден златен накит.

Арамијата со пленот вреден околу 7.000 евра избегал во непознат правец, полицијата трага по него.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести