вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Кражба во Скопје

krazba2

Последни вести

Синоќа во Скопје на ул.„Радое Дакиќ“ извшена е тешка кражба во куќата во сопственост на С.П., при што одземен еден пиштол марка „Црвена Застава“ и една рамка со 7 куршуми со оригинал кутија од пиштолот сопственост на оштетениот, златен накит и лап топ компјутер.

Лицето кое ја извршило кражбата е суште непознато за полицијата, а од МВР велат дека се преземаат мерки за неговото пронаоѓање.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести